
Oktatás és tehetséggondozás
A csoport a mérnökinformatikus BSc, MSc és PhD képzésben is jelen van, választható tárgyaink pedig izgalmas és naprakész tudást adnak hallgatóinknak.
Specializációk
Tantárgyaink

Szoftvertechnológia
Szoftverfejlesztés mérnöki aspektusai
A tantárgy szoftver rendszerek tervezésének, fejlesztésének, karbantartásának tanítását tűzi ki célul, bemutatva a szoftver, mint termék előállításához szükséges eszközöket és módszereket.

Automatizált szoftverfejlesztés
Automatizált szoftverfejlesztési módszerek és eszközök
A tárgyban bemutatjuk új nyelvek tervezésének folyamatát, a fejlesztőkörnyezetek funkcióinak kiegészítését, folytonos integráció megvalósítását, valamint különböző tesztelési és teljesítménymérési technikák végrehajtását és statisztikai elemzését.

Rendszermodellezés
A modellalapú rendszertervezés alapvető folyamatai és eszközei
Elágazó tárgyunk a képzés korábbi tárgyaira építve a modellalapú rendszertervezést iparilag releváns példákon és eszközökön keresztül mutatja be.

Formális módszerek
Formális modelleken alapuló tervezés és megvalósítás, formális analízis
A hallgatók megtanulnak formális modelleket alkotni, illetve megismerik a különböző formális módszereket és technológiákat, ezek előnyeit, hátrányait, és alapvető eszközeit.

Megbízható mesterséges intelligencia és adatelemzés
Mesterséges intelligencia és adatelemzés megbízhatósági aspektusai
A tantárgy célja, hogy a hallgatók megismerjék a mesterséges intelligencia és adatelemzés megbízhatósági aspektusait, és azokat a szoftverfejlesztési folyamatba integrálják.

Modellalapú szoftverfejlesztés
Szakterület-specifikus modellezés és eszközfejlesztés technológiája
Bemutatjuk a szakterület-specifikus modellezési nyelvek használatát a modellalapú szoftvertervezési folyamat és az ipari implementációs technológiák szempontjából.

Megbízható elosztott és decentralizált rendszerek
Felhőalapú, autonóm, adaptív/átkonfigurálható rendszerek
Áttekintjük az elosztott és decentralizált rendszerekhez kapcsolódó kulcstechnológiákat, kiemelve az algoritmikus, modellezési és szolgáltatásbiztonsági aspektusokat.

Automatizált ellenőrzési technikák
Korszerű tesztelési és verifikációs technikák, eszközök
A tantárgy célkitűzése, hogy megismertesse a hallgatókat a teljes szoftver- és rendszerfejlesztési életciklus során alkalmazható különböző ellenőrzési technikákkal.

Szoftver verifikáció és validáció
Formális verifikációs és validációs módszerek matematikai háttere
A tárgy célja a szoftverfejlesztésben használatos verifikációs és validációs módszerek rendszerező ismertetése, hangsúlyozva a formális verifikációs technikák matematikai alapjait.

Empirikus rendszertervezés
Extrafunkcionális tulajdonságok garantálása tervezéskor és üzemeltetéskor
Bemutatjuk a metrikák folytonos világát és az informatikai rendszerek diszkrét kvalitatív modelljeit összekötő technikákat a legfontosabb alkalmazási területek érintésével.

Blockchain technológiák és alkalmazások
Blockchain eszközök alapvető tervezési elvei és sajátosságai, alkalmazásai
Az alkalmazások szempontjából kiemelt szerepű az általános célú üzleti szolgáltatások létrehozása és integrációja, valamint a kiberfizikai (Cyber-Physical Systems, CPS) alkalmazási esetek.

Adatelemzés és adatvizualizáció mérnököknek
Hogyan lesz az adatból információ? Hogyan találjuk meg a tűt a szénakazalban?
Megismertetjük a hallgatókat a vizuális adatelemzés alkalmazási lehetőségeivel, elsődlegesen informatikai rendszerek tervezésében és kiértékelésében.
Önálló munka
Hallgatóink változatos témákon dolgozhatnak már a önálló labortól kezdődően: az ipari partnereink által inspirált gyakorlati fejlesztési feladatoktól kezdve az elméleti jellegű kutatási témákig széles spektrumon biztosítunk konzultációt. Célunk, hogy hallgatóink olyan témákat találjanak, amikben elmélyülnek és szakmailag fejlődnek.

Érdeklődő hallgatóknak
Érdekel, hogy merrefelé halad az informatika? Mik azok a módszerek és technológiák, amiket a jövő mérnökei használnak? Fontos számodra a szoftver-alapú rendszerek helyes és megbízható működése? Érdekel, hogy a mesterséges intelligencia, a matematikai logika és a gráf algoritmusok hogyan tudja segíteni az informatikus mérnökök munkáját? Szeretnéd tudni, hogy a blockchain technológiák hogyan változtatják meg a világunkat? És részt szeretnél venni ebben a transzformációban?
Nálunk a hallgatók megismerkedhetnek az informatika mérnöki oldalával, továbbá a legújabb, legizgalmasabb fejlesztésekkel. Készüljünk fel együtt az informatikusok előtt álló kihívásokra, vegyél részt az innovációban!
Kérdésed van? Szívesen részt vennél a TDK-n, dolgoznál tudományos és ipari innovációs témákon? Jelezd érdeklődésedet az alábbi űrlapon:
Érdeklődöm