Oktatás és tehetséggondozás
A csoport a mérnökinformatikus BSc, MSc és PhD képzésben is jelen van, választható tárgyaink pedig izgalmas és naprakész tudást adnak hallgatóinknak.
Specializációk
Tantárgyaink
Szoftverfejlesztés mérnöki aspektusai
A tantárgy szoftver rendszerek tervezésének, fejlesztésének, karbantartásának tanítását tűzi ki célul, bemutatva a szoftver, mint termék előállításához szükséges eszközöket és módszereket.
Automatizált szoftverfejlesztési módszerek és eszközök
A tárgyban bemutatjuk új nyelvek tervezésének folyamatát, a fejlesztőkörnyezetek funkcióinak kiegészítését, folytonos integráció megvalósítását, valamint különböző tesztelési és teljesítménymérési technikák végrehajtását és statisztikai elemzését.
A modellalapú rendszertervezés alapvető folyamatai és eszközei
Elágazó tárgyunk a képzés korábbi tárgyaira építve a modellalapú rendszertervezést iparilag releváns példákon és eszközökön keresztül mutatja be.
Formális modelleken alapuló tervezés és megvalósítás, formális analízis
A hallgatók megtanulnak formális modelleket alkotni, illetve megismerik a különböző formális módszereket és technológiákat, ezek előnyeit, hátrányait, és alapvető eszközeit.
Mesterséges intelligencia és adatelemzés megbízhatósági aspektusai
A tantárgy célja, hogy a hallgatók megismerjék a mesterséges intelligencia és adatelemzés megbízhatósági aspektusait, és azokat a szoftverfejlesztési folyamatba integrálják.
Szakterület-specifikus modellezés és eszközfejlesztés technológiája
Bemutatjuk a szakterület-specifikus modellezési nyelvek használatát a modellalapú szoftvertervezési folyamat és az ipari implementációs technológiák szempontjából.
Felhőalapú, autonóm, adaptív/átkonfigurálható rendszerek
Áttekintjük az elosztott és decentralizált rendszerekhez kapcsolódó kulcstechnológiákat, kiemelve az algoritmikus, modellezési és szolgáltatásbiztonsági aspektusokat.
Korszerű tesztelési és verifikációs technikák, eszközök
A tantárgy célkitűzése, hogy megismertesse a hallgatókat a teljes szoftver- és rendszerfejlesztési életciklus során alkalmazható különböző ellenőrzési technikákkal.
Formális verifikációs és validációs módszerek matematikai háttere
A tárgy célja a szoftverfejlesztésben használatos verifikációs és validációs módszerek rendszerező ismertetése, hangsúlyozva a formális verifikációs technikák matematikai alapjait.
Extrafunkcionális tulajdonságok garantálása tervezéskor és üzemeltetéskor
Bemutatjuk a metrikák folytonos világát és az informatikai rendszerek diszkrét kvalitatív modelljeit összekötő technikákat a legfontosabb alkalmazási területek érintésével.
Blockchain eszközök alapvető tervezési elvei és sajátosságai, alkalmazásai
Az alkalmazások szempontjából kiemelt szerepű az általános célú üzleti szolgáltatások létrehozása és integrációja, valamint a kiberfizikai (Cyber-Physical Systems, CPS) alkalmazási esetek.
Hogyan lesz az adatból információ? Hogyan találjuk meg a tűt a szénakazalban?
Megismertetjük a hallgatókat a vizuális adatelemzés alkalmazási lehetőségeivel, elsődlegesen informatikai rendszerek tervezésében és kiértékelésében.
Önálló munka
Hallgatóink változatos témákon dolgozhatnak már a önálló labortól kezdődően: az ipari partnereink által inspirált gyakorlati fejlesztési feladatoktól kezdve az elméleti jellegű kutatási témákig széles spektrumon biztosítunk konzultációt. Célunk, hogy hallgatóink olyan témákat találjanak, amikben elmélyülnek és szakmailag fejlődnek.
Tehetséggondozás
A motivált, érdeklődő hallgatókat szívesen látjuk már a BSc tanulmányaik kezdetén. Ők később a közös munka során rendszeresen bekapcsolódnak nemzetközi kutatási és ipari projektjeinkbe, nyílt forráskódú szoftverfejlesztéseinkbe.
Számukra tehetséggondozó programot, kiemelt konzultációs hátteret és egyéni mentorálást biztosítunk a TDK konferenciától kezdve egészen a doktori képzés végéig.